ביטוח נסיעות לסיני

סיני קרובה אלינו עד כדי כך שקל להתבלבל ולחשוב שמדובר בחופשה באילת (ברבע מחיר), אך למעשה מדובר בביקור בחו"ל לכל דבר ועניין כך שאם חשבתם לוותר על ביטוח נסיעות, תחשבו שוב – כפי שלא הייתם נוסעים למקומות אחרים בחוצלארץ בלי ביטוח מתאים, גם בסיני לא הייתם רוצים להישאר ללא כיסוי רפואי במקרה של אסון, לא עלינו.

נכון, המרחק מסיני לאילת איננו רב, במיוחד עבור הנופשים בטאבה ואפילו שארם הרחוקה נמצאת בסך הכל במרחק של 4–5 שעות נסיעה ממעבר הגבול. ועדיין, ביטוח נסיעות הוא חובה. בין אם מדובר באירוע רפואי, אובדן כבודה או כל מה שביניהם – עדיף שתהיו בראש שקט ובידיעה שאתם מכוסים מכף רגל ועד ראש, תרתי משמע.

אז איפה כדאי לעשות ביטוח נסיעות לסיני ולמה הכי חשוב לשים לב? כל התשובות ממש כאן.

ביטוח נסיעות

מה זה ביטוח נסיעות לחו"ל?

הו, שאלה מצוינת וטוב ששאלתם. ביטוח נסיעות כולל כיסויים למגוון תרחישים שאתם עשויים להיתקל בהם במהלך שהותכם בחו"ל, אבל אמן שלא (חמסה חמסה). למשל – מצבים רפואיים חדשים, החמרה במצב רפואי קיים, אובדן או גניבת ציוד, נזק שגרמתם לצד ג', ביטול נסיעה ועוד.

ובמילים פשוטות – במקרה שאחד או יותר מהתרחישים המכוסים במסגרת הביטוח קרה לכם, תוכלו לקבל סיוע בדמות השתתפות הביטוח בעלויות (אחוז מסוים או השתתפות מלאה), פיצוי כספי ואף פעולות של ממש כמו איתור, חילוץ והצלה.

"אני כבר אקפוץ לאילת במקרה ש…"

ובכן, מצד אחד אתם צודקים – מבחינת טיפול רפואי ושירותים מסוג זה, הרמה בארץ גבוהה ועדיפה בהרבה (מאוד), אבל במקרה חירום חלילה וחס, לפעמים כל דקה קריטית ובלי ביטוח מדובר בהוצאות אסטרונומיות (ועוד לא דיברנו על זה שחרף הסכם השלום, לא היינו רוצים לסמוך על המצרים במקרה של אירוע טרור, למשל…). בנוסף, במקרה של אובדן או גניבת ציוד למשל, לא יעזור לכם לקפוץ לאילת. ביטוח לעומת זאת ידאג שתקבלו פיצוי כספי.

מה כולל ביטוח נסיעות?

לכל ביטוח התנאים שלו ולכל ביטוח ניתן להוסיף הרחבות על מנת שתקבלו את הכיסוי המתאים ביותר לצרכים שלכם. בגין הדברים הבסיסיים ביותר שמכסים הביטוחים השונים (בהשתתפות שונה) – טיפול רפואי, פיצוי בגין אובדן או גניבת מטען ופיצוי במקרה של נזק. כיסויים נוספים שמרבית הביטוחים ממליצים עליהם – חילוץ והצלה (חשוב מאוד בסיני), ספורט אתגרי וצלילה וכן קיצור או ביטול נסיעה.

למרות הדימיון הרב בין סוגי הביטוחים השונים, חשוב לשים לב כי מדובר בביטוח אישי ויש להתאים אותו לכל נוסע בנפרד (תוך התחשבות בהיסטוריה רפואית) והן ליעד הנסיעה (אופי השטח, האטרקציות שתרצו לקחת בהן חלק ועוד).

לצורך העניין, ביטוח עבור נופש בריזורט 5 כוכבים מבלי לעזוב את שטח המתחם, יהיה שונה בתכלית מביטוח עבור תרמילאים אשר מתכננים לצאת לטרק בן כמה ימים בהר הגבוה וזה האחרון יהיה שונה מביטוח עבור צוללנים שיוצאים לחקור את רזי הבלו הול.

רכישת ביטוח נסיעות לסיני – חשוב לשים לב

כפי שאמרנו, ביטוחים ליעדים שונים אינם זהים זה לזה וכך גם ההבדל בין אנשים שונים אשר זקוקים לביטוח שונה. לכן, חשוב לוודא שהביטוח והכיסוי שהוא מעניק מתאימים לכם והדוגמא הטובה ביותר היא עבור מי שסובל ממחלה כרונית – ביטוחים רבים לא מכסים החמרה במצב רפואי קיים ואילו אחרים כן מכסים מצב זה ובתנאי שהיה יציב בחצי השנה האחרונה.

איך יודעים איזה ביטוח מתאים? ממלאים שאלון כללי ורפואי מקיף על ידי חברת הביטוח, במקרה הצורך שולחים מסמכים רלוונטיים, עונים בכנות מבלי להשמיט פרטים ומקבלים הצעת מחיר. ביטוח טוב יהיה זה שיתן מענה טוב לדברים שהעלתם ומכאן שאין ביטוח אחד שהוא "הכי טוב" – כי כל אחד דורש מענה בתחומים קצת שונים.

אז מה אמרנו? (סיכום ועוד קצת)

  • ביטוח טוב יכסה אתכם מבחינה רפואית, לרבות מצבים רפואיים קיימים (ענו בכנות על השאלון המקדים – אם תחסירו מידע, הביטוח לא יהיה תקף).
  • וודאו כי הכיסוי תואם את מטרת הנסיעה (למשל: ספורט אתגרי, צלילה, ספורט ימי וכו') ואת יעד הנסיעה.
  • בהתאם לאופי החופשה וההיסטוריה הרפואית שלכם, יתכן וימליצו על הרחבות וכיסויים נוספים, בנוסף לפוליסה הבסיסית.
  • חשוב לבדוק את אחוז ההשתתפות וגובה ההשתתפות המקסימלי (זה המקום לבצע השוואה בין ביטוחים שונים).
  • עשו את הביטוח כמה שיותר מוקדם על מנת שתהיו זכאים, בהתאם לתנאי הפוליסה, לפיצוי בגין ביטול הנסיעה.
  • הדפיסו העתק של הפוליסה ומרקרו את מספר הטלפון לקבלת סיוע מיידי.
  • במקרה שאתם יודעים או חושדים שתצטרכו להפעיל את הביטוח, שימרו תיעוד של כל מה שרלוונטי, לרבות הגשת תלונה במשטרה, אישורים רפואיים וכו'.

ובתכלס? אנחנו מדברים על סיני…

בסיני יש כמה סגנונות של חופשה ולכל אחד ביטוח מתאים וכפי שאמרנו קודם, יש גם את עניין ההיסטוריה הרפואית שלכם.

למשל, אם אתם מתכוונים לטייל בהרים, לנסוע בטרקטורונים, לצלול, לעסוק בספורט אתגרי וכו' – ציינו זאת ווודאו שהביטוח מכסה תרחישים שעשויים לקרות בפעילות הספציפית המתכוננת עבורכם.

בנוסף, אם אתם לוקחים איתכם לחופשה מוצרים יקרי ערך כמו לפטופ, טאבלט, מצלמה, סמארטפון וכד' – אל תשכחו לכלול גם אותם בביטוח. מדובר בתוספת סמלית ובמקרה של גניבה זה יגרום לכם להרגיש הרבה יותר טוב (מניסיון). רק אל תשכחו להגיש תלונה ולקבל אישור מהמשטרה המקומית, אחרת לא תפוצו.

כמה מילים על השתתפות עצמית

חלק מפוליסות הביטוח כוללות השתתפות עצמית, אמנם סמלית אך קיימת. אם היא סמלית, מדוע אנחנו מציינים אותה? כי בסיני הכל זול – גם הטיפול הרפואי, כך שבהחלט יכול להיות מצב בו הטיפול הרפואי שקיבלתם הינו בגובה ההשתתפות העצמית. במקרה זה, חבל על הניירת והזמן שלכם – לא כדאי להפעיל את הפוליסה.

אז מה כן כדאי לעשות? ובכן, אם קיבלתם הצעת מחיר משתלמת שלא כוללת השתתפות עצמית וכן מכסה את כל המקרים והתרחישים שמדירים שינה מעיניכם – לכו על זה.

משך הביטוח

בעת עשיית הביטוח תידרשו לתת את פרטי הנסיעה – ממתי עד מתי הביטוח יהיה בתוקף. תאריך ההגעה יהיה זה שציינתם באגרת המעבר בגבול המצרי ותאריך החזרה יהיה זה בו תחצו את הגבול בכיוון השני – אם הוא לא ידוע לכם, כדאי לציין את התאריך הרחוק מבין האופציות שעומדות לרשותכם ועל פי רב, פשוט וקל לקצר את תקופת הביטוח ולקבל החזר יחסי.

איך יודעים איפה לעשות ביטוח נסיעות?

ישנן כמה אופציות אבל הפרמטר החשוב ביותר הוא לבחור חברת ביטוח או סוכן אמינים שיהיו זמינים וייתנו לכם מענה הולם ויחס אנושי במקרה שתזדקקו להפעיל את הביטוח או לברר פרטים אודותיו.

כשזה נאמר, את הביטוח תוכלו לעשות באחת החברות הגדולות (בדרך כלל אפילו אונליין), קופות החולים ואפילו דרך מפעיל כרטיס האשראי. בנוסף, כל סוכן ביטוח מורשה שעובד עם חברות אלה יוכל להתאים לכם ביטוח מתאים, במחיר אטרקטיבי.

לסיכומו של דבר, ביטוח נסיעות לסיני הוא משהו הכרחי ואל תתפתו לוותר עליו. עשו סקר שוק, ענו על השאלות בכנות וביחרו את הביטוח הטוב ביותר עבורכם. במקרה חירום, חשוב שתהיו בידיים טובות ושתקבלו מענה מהיר, אנושי ומקצועי.

אהבתם? שתפו!
יש לכם שאלה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.