הלגונה הכחולה

מי טורקיז, אטרקציות לרוב ומחירים ללא תחרות, הופכים את סיני לגן עדן עלי אדמות ומושכים המוני מבקרים מדי שנה. בין המקומות היפים ביותר בסיני, תמצאו את הלגונה הכחולה ואם טרם ביקרתם בה – מדובר במקום שאסור לכם לפספס.

בלו לגון סיני – לא "עוד" לגונה

יש גדולות ויפות ממנה, אך אין יפות כמוה. הלגונה הכחולה של סיני היא לשון ים החודרת לחוף בשקט ובעוצמה. טבע במלוא הדרו וצבעים יפהפיים – תפאורה שניתן ליהנות ממנה במעט מקומות בעולם והנה, היא נמצאת ממש קרוב אלינו.

בנוסף, בשונה ממקומות דומים, בתחתית הלגונה חול רך, נטול קיפודי ים וסלעים חדים ואם לא די בכך, הרוחות הנושבות בה מרחיקות ממנה יתושים ושאר מרעין בישין.

בלו לגון סיני

 

איך מגיעים ללגונה הכחולה?

בשביל הדברים הטובים באמת, צריך להתאמץ. עם זאת, זה בהחלט אפשרי. הלגונה הכחולה שוכנת צפונית לדהב, כך שעבור הנופשים באזור מדובר בנסיעה של 5 דקות מראס אבו גלום, שאליה מגיעים בשייט מצפון דהב. לעומת זאת, המגיעים מנואיבה יאלצו לנסוע שעה וחצי עד שעתיים בכביש עפר דרך ההרים ונאת המדבר ביר זע'יר, אך מדובר בנסיעה חווייתית וכיפית ששווה לעשות לפחות פעם אחת.

כך או כך, מומלץ להגיע לאזור כחלק מטיול יום ואם אתם רוצים ליהנות ממנה בשעות היום ועד רדת החשיכה, מומלץ לשריין לילה באחד המלונות או החושות באזור.

 

מתי כדאי לבקר בלגונה הכחולה?

הנוף בלגונה הכחולה מדהים בכל שעה ביום ובכל עונה בשנה. עם זאת, בשעות הזריחה וגם בין הערביים עת שקיעה, השילוב של מי הטורקיז עם רקע השמים הצבועים בוורוד, כתום ושלל צבעים בוהקים, הוא מחזה שלא תשכחו לעולם.

בנוסף, חשוב לקחת בחשבון את דרך ההגעה – למגיעים בנסיעת שטח מנואיבה אשר מעוניינים להימנע מנסיעת יום תחת השמש הקופחת, מומלץ לצאת בשעות הבוקר המוקדמות.

 

הלגונה הכחולה – מה עושים שם?

בלו לגון סיני היא גן עדן לצלמים וחובבי טבע ונופים. בנוסף, היא מהווה מקום מושלם למי שמחפש פינת חמת להתבודד בה ומקום יפהפה לחזות בו בזריחה. עם זאת, גם מי שמחפש יותר אקשן ייהנה ממנה הודות לרוחות ערות המהוות תנאים מושלמים לקייטסרפינג.

מידע נוסף בנושא

אהבתם? שתפו!
יש לכם שאלה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.